Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Lapozzon a lap tetejére

Lap tetejére

A Bihari Gyermekvédő központ nyerte a 17. Gyermekotthonok Grassroots Labdarúgó Európa Kupa döntőjét Kecskeméten

Kecskeméten 17. alkalommal rendezték Gyermekotthonok Grassroots Labdarúgó Európa Kupa Döntőjét, a Magyar Labdarúgó Szövetség és az Egészséges Életmódért Hit és Sport Alapítvány közös szervezésében. A nemzetközi labdarúgó torna idei célja az volt, hogy a gyermekotthonokban nevelkedő fiatalok számára is példakép legyen az idén éppen 90 éve született Puskás Ferenc életútja, labdarúgó pályafutása.

14 európai országból összesen 19 csapat érkezett és mérte össze tudását. A résztvevő országok között volt Németország, Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Ukrajna, Románia, Szerbia, Horvátország, Szlovénia, Macedónia, Bulgária, Hollandia és Magyarország.

1-es korcsoport (16 éven aluliak) eredménye:

1. Ukrajna

2. Bihari Gyermekvédő központ

3. Somogyvár

4. Horvátország

Külön díjasok:

Legjobb kapus - Varga Tamás (Bihari GY.K.)

Legjobb mezőnyjátékos - Kovács Krisztián (Somogyvár)

Legjobb kapus - Duga Albert (Szlovénia)

Legjobb mezőnyjátékos - Holló József (Bihari Gy.K.)

Gólkirály - Kovács Rihárd (Dunavecse)

A "kicsik" 20m x 40m-es pályán játszottak, a "nagyok" viszont keresztpályán. A 16 év alatti korosztályban 11 csapat, míg a 16 év felettiben 8 csapat mérkőzött. A hét tapasztalata alapján elmondható, hogy bevált a két korosztályra bontás. Az erőviszonyok kiegyensúlyozottabbak lettek.