Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Lapozzon a lap tetejére

Lap tetejére

Kovács Bálint újra dobogóra állt Katarban

Kovács Bálint újra dobogóra állt Katarban Kovács Bálint újra dobogóra állt Katarban Kovács Bálint újra dobogóra állt Katarban
Székely Szabolcs

Fantasztikus sikert aratott Kovács Bálint a Katari Nemzetközi Bajnokság Superstock 600-asok mezőnyében. A H-Moto Team 17 éves motorosa az első futamon felállhatott a dobogóra, míg a másodikon a negyedik helyen végzett, így megmaradt az esélye arra, hogy összetettben is odaérjen a harmadik helyre. A záró versenyhétvégére másfél hónap múlva kerül sor Dohában.

A negyedik versenyhétvégével folytatódott a Katari Nemzetközi Bajnokság, ahol a Superstock 600-asok mezőnyében ismét az indulók között volt Kovács Bálint. A H-Moto Team 17 éves motorosa azzal a céllal szállt Kawasakija nyergébe, hogy a szabadedzések alatt megtalálja a megfelelő tempót illetve az ideális beállításokat, hogy a futamokon majd fel tudja venni a versenyt a legjobbakkal. Bálint az időmérőn ismét a negyedik rajtkockát szerezte meg, így jó helyről várhatta a piros lámpa kialvását. Az első futamon remekelt, hiszen a nyitóversenyhez hasonlóan ismét dobogóra állhatott, míg a második futamon megtartotta a rajthelyét, így idén már hatodik alkalommal intették le a negyedik pozícióban. Ezzel 29 pontot szerzett a H-Moto Team motorosa, amivel nemcsak megerősítette a negyedik helyét az összetettben, hanem megőrizte az esélyét, hogy a szezon végén akár harmadikként zárja második katari idényét, hisz a hátránya 30 pont a jelenleg harmadik katari versenyző mögött.

„Ezen a hétvégén szinte minden úgy alakult, ahogy elterveztük. Már a szabadedzéseken éreztem, hogy jól megy a motorozás, és az időmérőn aztán újra sikerült a negyedik helyet megszereznem a rajtrácson. Egyetlen dolog miatt nem lehettem a kvalifikáción elégedett, hogy rosszabb köridőt teljesítettem, mint a szabadedzéseken. Sajnos a rajtom nem sikerült jól az első futamon, ám hamar rátaláltam a megfelelő tempóra, és az eddigi egyik legjobb teljesítményt nyújtva végül odaértem a dobogóra. Jó érzés volt ismét a pódiumon ünnepelni. A második futamon már nem volt gond a rajtommal, ám a végig kiélezett küzdelemben végül a negyedik helyen értem célba. Elégedett vagyok az elért eredményemmel, és bízom abban, hogy a március végi idényzárón akár az összetett harmadik helyéért is csatázhatok majd” – mondta Kovács Bálint.