Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Lapozzon a lap tetejére

Lap tetejére

György Szilveszter folytatta amerikai versenykörútját, ezúttal Atlantában rajzolta az aszfaltot

A négy versenyből álló Pro2 drift futamsorozat második fordulójának egy a motorsportot kedvelők által jól ismert pálya a Road Atlanta adott otthont május 11-12-én, ahol a HELL Racing Team drift pilótája, György Szilveszter is ismét ringbe szállt. Ennek a pályának a különlegessége, hogy egy dimbes-dombos erdővel körülvett aszfaltcsík.

„A pálya vonalvezetésével tisztában voltam. Rengeteg videót megnéztem és azokból merítettem kezdeti erőt a versenyre. Ami viszont tréfás volt, hogy a videók nem adták vissza a pálya földrajzi adottságait. A majdnem síknak vélt pálya mondhatni inkább egy hegyi szerpentinre hasonlított” – nyilatkozta Szilveszter a versenyt követően.

{gallery}

Szilveszteréknek a legnagyobb kihívást most is, mint az Európa bajnokságokon is a pályák ismeretének hiánya jelentette. A pálya adottságai miatt rengeteg kisodródott kavicságyban landolt autó és azok mentése lassította az edzést. Szilveszter mindössze 6 edzőkört tudott futni a kvalifikáció előtt. ,,A versenyautót igazság szerint be sem tudtuk állítani a pályához. Örültem, hogy le tudtam fűzni! Hetedik helyet szereztem meg a kvalifikáción. Ez az eredmény kielégítő volt számunkra ezen feltételek mellett" – tette hozzá a drift pilóta.

A versenyen a legjobb 16 pilóta állhatott rajthoz.  Szilveszter párja R. Waters volt és az ötödik csata volt az övék. Szilveszter a jobb kvalifikációs eredményének köszönhetően először „előlmenőként” rajtolt. Az első csatát 6-4 arányban meg is nyerte. A csata fordított verziója viszont szomorúan végződött. Szilveszter túlságon nagyot szeretett volna menni Waters mögött és az első kanyart rossz íven kezdte meg. Sajnos Waters jobbnak bizonyult ebben a csatában. Szilveszer így végül 12. helyen zárta az atlantai futamot.

Pontállás a második futam után összetettben 8. hely azaz megtartva a pozíciót folytatja a világbajnoki futamsorozatot.

A HELL Racing Team csapata jelenleg a harmadik Monroei versenyre készül, amely augusztus első hétvégéjén lesz Washington államban.

György Szilveszter, a HELL Racing Team drift pilótája folytatta amerikai versenykörútját, ezúttal Atlantában rajzolta az aszfaltot