Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Lapozzon a lap tetejére

Lap tetejére

A Honvéd finn, a Fehérvár ír, a Puskás Akadémia svéd ellenfelet kapott

A Honvéd finn, a Fehérvár ír, a Puskás Akadémia svéd ellenfelet kapott

A Magyar Kupa-győztes Budapest Honvéd a finn Inter Turkuval, a bajnoki második MOL Fehérvár FC az ír Bohemiannel, a harmadik helyezett Puskás Akadémia pedig a svéd Hammarbyval találkozik a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első körében.

 

 

 

    A hétfői, nyoni sorsoláson az is eldőlt, hogy a Honvéd és a Fehérvár hazai pályán, míg a Puskás Akadémia idegenben játszik augusztus 27-én.
    Az európai szövetség (UEFA) előzőleg csoportokat alakított ki, nehogy összekerüljön két olyan csapat, amelynek stadionjában járványidőszakban nem lehet mérkőzést rendezni. Tizenhárom csoportba három-három kiemelt és három nem kiemelt, kettőbe pedig négy-négy kiemelt és nem kiemelt együttes került sorszámmal. A sorsolásnál a számokat párosították a kisebb és a nagyobb csoportok esetében is, és a húzás egyformán érvényes volt valamennyi csoportra. Az első helyen kihúzott sorszámmal rendelkező csapatok játszhatnak otthon.
    A zárt kapus párharcok egy mérkőzésen dőlnek el. Döntetlen esetén hosszabbítás, majd büntetőpárbaj következik, a győztesek pedig a selejtező második fordulójába jutnak.

    Európa-liga, selejtező, 1. forduló:
BUDAPEST HONVÉD-Inter Turku (finn)
Hammarby (svéd)-PUSKÁS AKADÉMIA
MOL FEHÉRVÁR FC-Bohemian (ír)
Maribor (szlovén)-Coleraine FC (északír)/La Fiorita 1967 (San Marinó-i)
Olimpija Ljubljana (szlovén)-Víkingur Reykjavík (izlandi)
St. Joseph's FC (gibraltári)/B36 Tórshavn (feröeri)-Levadia Tallinn (észt)
Riteriai (litván)-Derry City (ír)
Zalgiris Vilnius (litván)-Paide Linnameeskond (észt)
Zrinjski (bosznia-hercegovinai)-Differdange (luxemburgi)
Valletta (máltai)-Bala Town (walesi)
Lincoln Red Imps FC (gibraltári)/FC Pristina (koszovói)-Union Titus Petange (luxemburgi)
Rosenborg (norvég)-Breidablik (izlandi)
Aberdeen (skót)-NSÍ Runavík (feröeri)/Barry Town United FC (walesi)
Motherwell (skót)-Glentoran FC (északír)/HB Tórshavn (feröeri)
Malmö (svéd)-Cracovia Kraków (lengyel)
Kukesi (albán)-Szlavia Szófia (bolgár)
Ventspils (lett)-Dinamo-Auto Tiraspol (moldovai)
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)-Sfintul Gheorghe Suruceni (moldovai)
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Piast Gliwice (lengyel)
Aarhus (dán)-Honka Espoo (finn)
Shamrock Rovers (ír)-Ilves Tampere (finn)
Hafnarfjördur (izlandi)-DAC (szlovákiai)
The New Saints (walesi)-Zilina (szlovák)
Vaduz (liechtensteini)-Hibernians (máltai)
Servette (svájci)-Ruzomberok (szlovák)
Neftci (azeri)-Skupi (macedón)
Kesla (azeri)-Laci (albán)
Hapoel Beer-Sheva (izraeli)-Dinamo Batumi (georgiai)
Nömme Kalju (észt)-Mura (szlovén)
Bodö/Glimt (norvég)-Zalgiris Kaunas (litván)
Apollon Limasszol (ciprusi)-Saburtalo (georgiai)
Maccabi Haifa (izraeli)-Zeljeznicar (bosznia-hercegovinai)
Alaskert (örmény)-Renova (macedón)
Partizan Beograd (szerb)-RFS (lett)
Lech Poznan (lengyel)-Valmiera (lett)
Ordabaszi Simkent (kazah)-Botosani (román)
FCSB (román)-Sirak (örmény)
Progres Niederkorn (luxemburgi)-UE Engordany (andorrai)/FK Zeta (montenegrói)
CSZKA Szófia (bolgár)-Sirens (máltai)
Petrocub-Hincesti (moldovai)-Topolya (szerbiai)
Teuta (albán)-Beitar Jeruzsálem (izraeli))
Szumgajit City (azeri)-Skëndija (macedón)
Borac Banja Luka (bosznia-hercegovinai)-Sutjeska (montenegrói)
Kairat Almati (kazah)-Noah (örmény)
FC Santa Coloma (andorrai)/FK Iskra Danilovgrad (montenegrói)-Lokomotiv Plovdiv (bolgár)
Lokomotiv Tbiliszi (georgiai)-Universitatea Craiova (román)
Tre Penne (San Marinó-i)/Gjilani (koszovói)-APOEL (ciprusi)

MTI

Címkék